Cienie czułoświatłości – wieczór autorski Anety Mlaś!

Jeszcze nie wiecie gdzie zabrać w walentynkowy wieczór swoją drugą połówkę? A one tuż tuż. Może zamiast kina, restauracji zaprosicie ją na niezwykłe spotkanie ze sztuką? Bo właśnie takim niecodziennym spotkaniem ze sztuką będzie z pewnością wieczór autorski Aneta Mlaś. Będzie to wyjątkowe połączenie dźwięków, słów i obrazów.

Jak sama autorka pisze: „to nie będzie wieczór pełen różowych obietnic, koronkowych marzeń i jedwabnych dźwięków. To będzie czas, w którym każde słowo zaznaczy swoje cienie i blaski, muzyka rozbierze emocje na kawałki, a to, co ujrzy oko dopełni znaczenia czułoświatłości. Zapraszam zatem do mojego świata, widzianego przez pryzmat kobiecej wrażliwości”.

Aneta Mlaś jest absolwentką Wydziału Nauk O Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Z zamiłowania rysownik, ilustrator. Członkini Grupy Poetyckiej ORION w Tychach. Posiada certyfikat MEN z Grafiki Użytkowej. Wypracowała przez ostatnie lata swój specyficzny styl tworzenia, dzięki czemu jej prace są rozpoznawalne i znajdują swoich nowych właścicieli zarówno w kraju jak i zagranicą. Laureatka kilku konkursów, uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych m in.: w Łodzi, Katowicach, Kętrzynie. Współpracuje na stałe z kilkoma galeriami artystycznymi, a jej dzieła często są wyróżniane na portalach sztuki.

Jak mawia o sobie: jest realistką w świecie marzeń i marzycielką w rzeczywistości.

Warto zatem wybrać się w piątkowy wieczór, 14 lutego o godz. 17.30 do KO „Orion”  TSM „Oskrad” mieszczącego się w Tychach, przy ul. Orzeszkowej 2. Niech dodatkową zachętą będą nagrody i wyróżnienia, które do tej pory artystka już zdobyła. A były to m.in.: III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Dla niepokonanych” za swoją pasję – rysunek i grafika (Warszawa, 2009 r.), wyróżnienie i nagroda za rysunek „Pojednanie” na VI Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej (Dom Kultury Mikołów, 2009 r.), I miejsce w Konkursie Jednego Wiersza (SDK Tęcza – Tychy, 2012 r.). Ma już za sobą również kilka wystaw swoich prac, m.in.: wystawa „Wehikuł czasu”, Galeria Pojedyncza, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek (maj 2013 r.), indywidualna wystawa grafiki „Rysopisy” (SDK Tęcza – Tychy, marzec/kwiecień 2013 r.), indywidualna wystawa rysunku, Klub Artystyczny Bakakaj (Tychy, marzec 2013 r.), indywidualna wystawa rysunku „Kadry wyobraźni” (SDK Tęcza – Tychy, styczeń 2010 r.).

Organizatorem spotkania jest Grupa Poetycka „Orion” mająca swoją siedzibę w KO „Orion” przy TSM „Oskard” w Tychach. Twórczość Anety Mlaś możecie również przeczytać na naszych stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


− jeden = sześć