Włodzimierz Krauze

„Mąż urodził się 03.12.1958 r. w Wałbrzychu. Jako dziecko przeprowadził się z rodzicami i 3 siostrami do Głogowa. Tam chodził do szkoły, potem pracował. W młodzieńczych latach zaczął pisać wiersze. Udzielał sie też społecznie Po śmierci swojej matki, którą się opiekował zaczął szukać żony.

W roku 2008 na portalu dla niepełnosprawnych (ponieważ tak jak mój mąż był, tak i ja jestem osobą niepełnosprawną ruchowo) napisał do mnie. 14 lutego 2009 roku wzięliśmy ślub i zamieszkaliśmy w Głogowie. Tam też wydaliśmy tomik wierszy męża. W roku 2010 roku z powodów rodzinnych przeprowadziliśmy się do Gliwic  skąd pochodzę.

Małżeństwem byliśmy 4 lata. Myślałam, że się zestarzejemy ale niestety Mąż zmarł 15 maja tego roku”.

(Danuta Krauze o swoim zmarłym Mężu)

Wiersze Włodzimierza Krauze można przeczytać tutaj.

One thought on “Włodzimierz Krauze

  1. Ryszard Przybylski

    Mialem to niebywałe szczęście poznać Włodka.Był to człowiek niesamowity o wielkim sercu o wspaniałych zaletach ,których trudno szukać u innych.Jego wiersze czytałem cały tomik który otrzymałem z własnoręczną dedykacją – są niesamowite i często do nich wracam bo zawsze tak jak ich twórca napełniaja mnie optymizmem.Mógł bym jeszcze pisać wiele o Włodku ale nie ma takich słów które do końca opisały by takiego człowieka jakim był Włodek.
    Cześč jego pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


+ sześć = dwanaście