Włodzimierz Krauze

„Mąż urodził się 03.12.1958 r. w Wałbrzychu. Jako dziecko przeprowadził się z rodzicami i 3 siostrami do Głogowa. Tam chodził do szkoły, potem pracował. W młodzieńczych latach zaczął pisać wiersze. Udzielał sie też społecznie Po śmierci swojej matki, którą się opiekował zaczął szukać żony.

W roku 2008 na portalu dla niepełnosprawnych (ponieważ tak jak mój mąż był, tak i ja jestem osobą niepełnosprawną ruchowo) napisał do mnie. 14 lutego 2009 roku wzięliśmy ślub i zamieszkaliśmy w Głogowie. Tam też wydaliśmy tomik wierszy męża. W roku 2010 roku z powodów rodzinnych przeprowadziliśmy się do Gliwic  skąd pochodzę.

Małżeństwem byliśmy 4 lata. Myślałam, że się zestarzejemy ale niestety Mąż zmarł 15 maja tego roku”.

(Danuta Krauze o swoim zmarłym Mężu)

Wiersze Włodzimierza Krauze można przeczytać tutaj.

One thought on “Włodzimierz Krauze

  1. Ryszard Przybylski

    Mialem to niebywałe szczęście poznać Włodka.Był to człowiek niesamowity o wielkim sercu o wspaniałych zaletach ,których trudno szukać u innych.Jego wiersze czytałem cały tomik który otrzymałem z własnoręczną dedykacją – są niesamowite i często do nich wracam bo zawsze tak jak ich twórca napełniaja mnie optymizmem.Mógł bym jeszcze pisać wiele o Włodku ale nie ma takich słów które do końca opisały by takiego człowieka jakim był Włodek.
    Cześč jego pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


osiem − = dwa