Grupa Poetycka Orion

Grupa Poetycka Grupa Poetycka Orion – początki

O początkach Grupy Poetyckiej Orion pisać jest trudno, ponieważ już sam pomysł zrodził się w niejednej głowie. Tak też Sława Sibiga, Agata Cichy oraz Adam Michniewicz złapali idee, co polatywały nad ich głowami. Ale nie razem, a każdy z osobna. Ich marzenia spełniły się, gdy pozbierała je Halina Stanicka, opiekunka Klubu Osiedlowego „Orion”. Potem dołączył do nich Jerzy Granowski i wspólnymi siłami powołali do życia ten dziwny twór, zgromadzenie istot pełnych słów i działania.

Potem było trudno, acz owocnie. Literaturze jest w obecnych czasach niełatwo, więc rycerze konstelacji „Oriona” walczyli wytrwale, aż znaleźli dla siebie miejsce na mapie kulturalnego nieba. Dziś gromadzą utalentowane dusze z Tychów i okolic, a nawet Europy i Świata. Są to pisarze, dziennikarze, malarze, muzycy, a nawet krytycy. Jest ich wielu, aczkolwiek wciąż czekają na nową, ożywczą krew.

W obecnym Zarządzie zasiadają: Aneta Mlaś (Touanda), Jerzy Granowski, Agata Atka Cichy, czyli Szefowa GP, a także Adam H. A. Michniewicz, który stanowisko Szefa piastuje obecnie. Razem naznaczają tory nowej ery „Oriona”, nastawionej na poszerzanie granic, a także ich umacnianie.

Grupa Poetycka Orion – kontakt

Kontakt z Grupą Poetycką Orion: orion.gp@o2.pl, jiusko@o2.pl (Szef), 663 033 962 (Szef).