Jak dotrzeć na „Dziką Plażę” w Tychach?

Dzika Plaża Paprocany – którędy do celu?

Z pewnością niektórzy uczestnicy I Tyskiej Biesiady Poetyckiej zastanawiają się jak dotrzeć w to wyjątkowe miejsce jakim jest „Dzika Plaża Paprocany”, mieszcząca się w Tychach przy ul. Nad Jeziorem. Nie jest to zbyt skomplikowane, jednakże dla osób spoza Tychów Redakcja Tyskiej Strony Poezji przygotowała mini przewodnik. Przyda się on również przy okazji kolejnych imprez, które się odbędą w tym miejscu, a których na pewno nie zabraknie.

Opisano tutaj dwa sposoby dojazdu przy wykorzystaniu screenów z map serwisu maps.google.com.

Jak dotrzeć na Dziką Plażę Paprocany autobusem?

Osoby, które wybierają się w to miejsce komunikacją miejską muszą wybrać taki autobus, który będzie się kierował w stronę Paprocan i wysiąść na przystanku „Paprocany Pętla” (patrz mapa dojazdu_01: punkt B). Uczestnicy z Katowic mają do wyboru linię nr 14, z Mikołowa natomiast m.in. 75, 82, 268. Mieszkańcy Tychów oprócz autobusów mają również możliwość dojechania ekologicznymi trolejbusami, m.in. linia B lub E (patrz mapa dojazdu_01: punkt A). Oba przystanki znajdują przy ul. Sikorskiego. Po opuszczeniu pojazdu należy skierować się zgodnie z mapką „na przód” by po chwili, jeszcze przed wiaduktem, skręcić w prawo, w ul. Nad Jeziorem.

Gdy już znajdziemy się na wspomnianej ulicy należy kierować się wzdłuż niej aż dotrzemy do parkingu znajdującego się tuż przy jeziorze, od którego dzieli nas już tylko mostek i mała rzeczka „Gostynka” (patrz mapa dojazdu_01: punkt C). Po dotarciu w to miejsce i przejściu na drogą stronę skręcamy w prawo idąc wzdłuż brzegu jeziora (po lewej) i brzegu „Gostynki” (po prawej) (patrz mapa dojazdu_01: punkt D).

Po dotarciu do rozwidlenia można lekko po skosie skręcić w lewo i drogą piaszczystą udać się w kierunku „Dzikiej Plaży (mijając przy tym wypożyczalnię łódek – patrz mapa dojazdu_02: punkt E), lub po przejściu jeszcze kawałka dalej również skręcić w lewo i kierować się bardziej utwardzoną drogą.

Po przejściu spacerkiem maksymalnie 5 minut znajdziemy się na miejscu (patrz mapa dojazdu_02: punkt F).

PS: Dla zorientowanych: można jeszcze skorzystać z linii mikrobusowej „L” i wysiąść na przystanku „Hutnicza” lub „Nad jeziorem”.

Rozkład jazdy autobusów i trolejbusów można sprawdzić na www.mzk.pl.

Dzika Plaża Paprocany - mapka dojazdu_01

mapa dojazdu_01

Dzika Plaża Paprocany - mapka dojazdu_02

mapa dojazdu_02

 

Jak dotrzeć na Dziką Plażę Paprocany samochodem?

Wszystko się generalnie sprowadza do dotarcia na parking, przy ul. Nad Jeziorem (patrz mapa dojazdu_01: punkt C). Później należy się udać pieszo wg. wyżej podanego opisu.

Dlatego dla osób jadących od strony Katowic najwygodniejszym sposobem wydaje się dotarcie do zjazdu z ul. Beskidzkiej w Sikorskiego (po lewej stronie będzie stacja paliw). Następnie należy skręcić w prawo i ul. Sikorskiego kierować się w okolice pętli trolejbusowej (patrz mapa dojazdu_01: punkt A). Tutaj nawrócić i mijając punkt B skręcić w prawo, w ul. Nad Jeziorem. Jadąc prosto po chwili docieramy do parkingu, przy ul. Nad Jeziorem.

Dla osób jadących od strony Bielsko-Białej sprawa jest również prosta. Wystarczy tuż za lasem, po wjeździe do Tychów skręcić w prawo i zjechać z ul. Beskidzkiej do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w ul. Sikorskiego. Po minięciu „Piramidy” (po lewej stronie), za wiaduktem nad rzeką „Gostynką” należny nawrócić przy pętli trolejbusowej i tym samym znaleźć się przy przystankach komunikacji miejskiej (punkty A i B mapy dojazdu_01).  Po nawróceniu, za  przystankiem autobusowym skręcamy w prawo, w ul. Nad jeziorem i kierujemy się na wspomniany wcześniej parking.

Osobom korzystającym z nawigacji poleca się wpisanie adresu: Tychy, ul. Nad jeziorem 20 – budynek obok parkingu.

One thought on “Jak dotrzeć na „Dziką Plażę” w Tychach?

  1. Pingback: I Tyska Biesiada Poetycka (16.06.2013 r.) : : Tyska Strona Poezji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


+ trzy = dwanaście