Jolanta Miśkiewicz

Link bezpośredni do odsłuchu pliku audio: Jolanta Miśkiewicz – Małe szczęście

Jolanta Miśkiewicz

Urodziłam się i mieszkam w Łodzi. Syn namówił mnie do udziału w warsztatach pisania prowadzonych przez łódzką pisarkę Grażynę Bąkiewicz, oraz w warsztatach literackich prowadzonych przez językoznawcę Beatę Śniecikowską. W 2009 r. uzyskałam wyróżnienie w konkursie „Babcie chwytają za pióra”, oraz „Bajka terapeutyczna”. W konkursie na fraszkę zajęłam II miejsce. Otrzymałam nagrodę w konkursie poetyckim „Twarz kobiety”. Jestem jednym z redaktorów portalu www.kobiety.lodz.pl, www.kobietapuszysta.pl, www.kobiety50plus.pl i Poeto.pl oraz piszę na  www.poetika.pl. Mam swoja stronę  http://dzgutk0.wix.com/jolantamiskiewicz i zaproponowano mi w biuletynie bibliotekarzy prowadzenie własnej rubryki. Brałam udział w przygotowaniu oprawy artystycznej do Festiwalu Otwartego Kobiet Aktywnych FOKA (bajki dla dorosłych – poezja i proza, wygrałam konkurs na dżingiel) oraz w przygotowaniu wieczorku poetyckiego w Carte Blanche w ramach lipcowego Festiwalu Tańca Flamenco. Utwory czytane były w Radiu Łódź, w TVP Info, TVN  24, bibliotekach i przedszkolach. Znane są dzięki artykułom w Gazecie Wyborczej i Expressie. Brałam udział w Piernikaliach 2010, 11, 12. Dostałam wyróżnienie w konkursie Fundacji ARKA. Wygrałam konkurs o Złote Pióro AKANTU w czerwcu 2010 r., a w lutym br. zostałam vice szefową tej grupy poetyckiej. W maju 2011 wydałam tomik poezji „Miłość sercem pisze”, w sierpniu 2011 zostałam wyróżniona w konkursie „Podróż poetycka”. Również w sierpniu otrzymałam pierwszą nagrodę – Wieczne Pióro Twórcy w Turnieju Jednego Wiersza. W październiku 2011 r. mój wiersz został wyróżniony w konkursie Milowy Słup drukiem w tomiku pokonkursowym.  Moje utwory są w publikacjach zbiorowych „Babcia nadaje”, „Leśne opowieści”, „Przenikanie światów”, artykuł wydrukowano w kwartalniku „Style i Charaktery” nr 2  2010 r., a wiersze w „Wierszówce” i kwartalnikach Akantu oraz na w/w portalach i stronie UTW (warsztaty literackie).

Piszę poezję i prozę, mam na Kobiecie Puszystej swój cykl satyryczny Ucieczki Ali Capone. We wrześniu moje utwory znalazły się w tomiku Dżemowej Trybuny Poetów, a w grudniu były wydane w tomiku grupy Motyl. W czerwcu 2012 wydana została książka dla młodzieży „Kolczyk w brzuchu i babcine korki”.  Zostałam zaproszona do jury w konkursie recytatorskim „Każdemu wolno kochać”, gdzie były również recytowane moje wiersze i w Złotniańskim Turnieju Jednego wiersza. We wrześniu 2012 otrzymałam wyróżnienie w Turnieju jednego wiersza „O wieczne pióro twórcy”. Od października 2012 prowadzę własna Grupę Poetycką Powrót. W br (2013) w telewizji internetowej itv i tv osiedlowej Ret-sat ukazał się wywiad ze mną. Mam częste spotkania autorskie w Domach Opieki Społecznej, bibliotekach, a nawet Areszcie Śledczym i Zakładzie Karnym. Zostałam również zaproszona jako gość specjalny na spotkanie Kamila Maćkowiaka w Teatrze Jaracza, gdzie czytałam moje wiersze. Kolejny tomik „Obierz mnie jak cebulę” ukazał się w marcu 2013 r. Jestem vice przewodniczącą grupy literackiej Akant i należę do zarządu Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Kolejne wiersze Jolanty Miśkiewicz można przeczytać tutaj.

One thought on “Jolanta Miśkiewicz

 1. Atka

  Pani Jolanto!
  Przeczytałam z przyjemnością, bo dorobek Pani imponujący i podziw dla Pani z mej strony, wielki. Żałuję, że tutaj tylko jeden Pani interesujący wiersz, chętnie poznałabym inne, bo wstyd się przyznać, nie znam:( Dziękuję Orfeuszowi za możliwość poznania i wsłuchania się w Pani piękną poezją.
  Pozdrawiam
  Agata Atka Cichy
  GP ORION Tychy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


+ sześć = dwanaście