Konkursy!

VI. Konkurs literacko-fotograficzny pt. „Bezpieczeństwo – Twoją domeną na drodze” (II edycja 2013 r.).

W dniu dzisiejszym (28.06.) została ogłoszona II edycja konkursu literacko-fotograficzny pt. „Bezpieczeństwo – Twoją domeną na drodze”. Jego celem jest m.in. kształtowanie bezpiecznych postaw wśród użytkowników ruchu drogowego.

Organizacji podjęły się po raz kolejny Redakcje serwisów NOL-Tychy oraz Tyskiej Strony Poezji.pl. Chcą w ten sposób uwrażliwić i pobudzić wyobraźnię obecnych jak i przyszłych uczestników ruchu drogowego. Konkurs został podzielony na cztery kategorie (utwór poetycki, opowiadanie, zdjęcie / obraz / rysunek, utwór muzyczny) i jego zasięg jest ogólnopolski. Każdy chętny może wziąć w nim udział. Jedynie ogranicza się terytorialnie do osób mieszkających na terenie Polski. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: do 18 lat i powyżej 18 lat.

Prace można składać osobiście (w godz. 9-17) lub nadsyłać na adres: Agencja Promocyjno-Reklamowa NOL Tychy, al. Piłsudskiego 1, 43-100 Tychy. W kopercie z dopiskiem: Konkurs Literacki „Bezpieczeństwo – Twoją domeną na drodze”, należy umieścić: a) prace opatrzone godłem, b) drugą kopertę, oznaczoną na zewnątrz godłem autora, która powinna zawierać informacje z następującymi danymi osobowymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, krótka notka.

Organizatorzy szczególnie liczą na większą ilość prac graficznych  gdyż planują pokonkursową wystawę prac.

W przypadku utworów poetyckich, opowiadań oraz utworów muzycznych istnieje możliwość nadesłania w formie elektronicznej na adres mailowy: konkurs@tyskastronapoezji.pl (max rozmiar jednego maila – 9 MB). Należy w osobnych dokumentach (dopuszczane rozszerzenia – tekst: .txt, .doc, .odf, .pdf, – pliki muzyczne: .wav, .mp3) zamieścić przesyłane na konkurs utwory oraz informację z następującymi danymi osobowymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, krótka notka biograficzna. Pożądany temat maila: „Bezpieczeństwo – Twoją domeną na drodze”.

Termin nadsyłania prac mija 30 września, natomiast rozstrzygnięcie planowane jest na 13 października br. Wyniki zostaną ogłoszone na stronach internetowych organizatorów oraz w lokalnej prasie.

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Patronat nad konkursem objęli: Miejska Komenda Policji w Tychach, Serwis NOL-Tychy, Serwis eTychy.org, Serwis 112Tychy.pl, Serwis Imprezownia.net oraz Radio Express 92,3 FM.

Sponsorem konkursu jest firma „Piękny Ogród” (www.dlaogrodu.com), która specjalizuje się w projektowaniu i wykonaniu ogrodów. Prowadzi również sklep ogrodniczy.

V. (zakończony) W czasie ostatniej audycji poetyckiej pt. „Wasz Pociąg do Poezji” został ogłoszony przez prowadzącego ją tyszanina Morfeusza konkurs literacki, związany z prezentowaną twórczością, pochodzącego również z Tychów, poety Lecha Kamińskiego.

Swoją przygodę z poezją Lech Kamiński zaczął cztery lata temu, kiedy to „dzięki chorobie” już na nic więcej nie mógł sobie pozwolić. Ma 66 lat, wychował się na tyskim osiedlu „A”. Uczęszczał do tyskiego Bronka, gdzie zdał maturę w 1965 r.. Przyszło mu na stale osiedlić się w Koszalinie. Nim do tego doszło studiował na Politechnice Gliwickiej w czasie 19-letniej zawodowej służby wojskowej.

Jak sam mówi:Wiersze zacząłem pisać w 2009 r. Ciężka choroba nie pozwoliła mi normalnie pracować. W Internecie znalazłem parę forów poetyckich, spodobało mi się i zacząłem moją przygodę z poezją. Moje wiersze były czytane w Radiu Koszalin, trochę w prasie. Otrzymałem II miejsce w konkursie Anny Dymnej „Słowa dobrze że jesteście” oraz I miejsce w ostatnim w 2012 r. konkursie wiersza Poezji Polskiej – godło Leszek-k46 (http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=35&thread_id=1586). Prowadzę na Facebooku kawiarenkę poetycką mając już pięciuset członków. Mam wydaną książeczkę wierszy „Miłość z jesiennym liściem” wydawnictwa KryWaj, “Szatniarza” opracowaną i wydaną prywatnie. Następna to przygotowana przez Warszawską Firmę Wydawniczą s.c. książeczka z wierszami szpitalnymi „Wiem, że idę… nie wiem czy wrócę…”.”

I właśnie ten ostatni tomik jest nagrodą w przygotowanym konkursie literackim przez Lecha Kamińskiego i Krzysztofa Kazberuk. Jego zasada jest prosta – należy przygotować utwór literacki (wiersz, opowiadanie), którego głównym tematem będzie szeroko rozumiane cierpienie. Może to być zapis naszych doznań ciała czy duszy lub opowiadać o cierpieniu bliskich nam osób, którego byliśmy świadkami. Autor najciekawszej pracy, w odczuciu Lecha Kamińskiego, otrzyma wspomniany tomik poety. Ta i inne wyróżnione zostaną opublikowane na stronach „Tyskiej Strony Poezji”.

Utwory należy nadsyłać drogą mailową, na adres: konkurs@tyskastronapoezji.pl. Pożądany temat wiadomości to “Cierpienie”.

Zakończenie konkursu przewiduje się 14 kwietnia.

Jury przyznało die nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca i wyróżnienie.

 1. Zwyciężczynią okazała się Yvette Popławska-Matuszak utworem „Niema nadzieja”
 2. Wyróżnienie otrzymała Jolanta Miśkiewicz za tekst „Minęło 28 lat…”

–> Tutaj <– można przeczytać prace laureatów.

IV. (zakończony) W dniu dzisiejszym (7 luty 2013 r.) Tyska Strona Poezji wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Bieruniu ogłaszają już po raz drugi konkurs literacki, chcąc zachęcić wszystkich tych, którzy parają się pisaniem wierszy czy też opowiadań do prezentowania własnych umiejętności. Konkurs ma na celu: rozwijanie wrażliwości i wyobraźni, kształtowanie twórczych postaw, pogłębianie umiejętność wyrażania myśli i uczuć.

W zeszłym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Rodzina”, w tym roku nosi tytuł „Odcienie miłości”.

Plakat promujący konkurs "Odcienie miłości"W konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 15 rok życia i nie publikowały dotąd samodzielnej książki poetyckiej. Zasięg konkursu jest ogólnopolski. Został on podzielony na dwie kategorie: utwór poetycki oraz opowiadanie. Autorzy mogą przysłać maksymalnie dwa utwory do jednej z nich. Każdy utwór powinien być opatrzony godłem (pseudonim).

W kopercie z dopiskiem: Konkurs Literacki „ODCIENIE MIŁOŚCI”, należy umieścić:
a. utwory opatrzone godłem,

b. drugą kopertę, oznaczoną na zewnątrz godłem autora, która powinna zawierać informacje z następującymi danymi osobowymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, krótka notka biograficzna.

Termin nadsyłania prac mija 7 kwietnia 2013 r., natomiast ogłoszenie wyników konkursu przewiduje się 21 kwietnia 2013 r.

Prace można składać osobiście lub nadsyłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna nr 1, ul. Chemików 45, 43-150 Bieruń.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (32) 216 47 24, lub mailowo: morfeusz@tyskastronapoezji.pl.

UWAGA! Wychodząc naprzeciw zapytaniom Organizatorzy wprowadzili możliwość nadesłania prac w formie elektronicznej na adres mailowy: konkurs@tyskastronapoezji.pl. W tym przypadku należy w osobnych dokumentach (dopuszczane rozszerzenia: .txt, .doc, .odf, .pdf) zamieścić przesyłane na konkurs prace oraz informację z następującymi danymi osobowymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, krótka notka biograficzna. Pożądany temat maila: „Odcienie miłości”.

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Patronat nad konkursem objęła redakcja serwisu NOL Tychy.

Jury po ocenie merytorycznej prac postanowiło przyznać następujące nagrody:

 1. W kategorii: utwór poetycki
  • I miejsce – Kolombina (Małgorzata Grajewska),
  • II miejsce – Limba (Janusz Pyziński),
  • III miejsce – Orion (Mirosław Kowalski),
  • Wyróżnienie – Róża (Małgorzata Dejnecka).
 2. Natomiast w kategorii opowiadania przyznano:
  • Wyróżnienie – Calvino (Jakub Dzikowski).

Nagrodzone prace można przeczytać tutaj.

III. (opracowywane)

II. (zakończony) Tyska Strona Poezji, Redakcja NOL Tychy oraz Radia Judo, zapraszają do udziału w organizowanym przezeń konkursie literackim pt. „Bezpieczeństwo – Twoją domeną na drodze”. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni oraz kształtowanie bezpiecznych postaw wśród użytkowników ruchu drogowego. W konkursie nie przywiduje się żadnych ograniczeń wiekowych, natomiast nastąpi podział prac na dwie kategorie wiekowe: do 15 lat i od 16 lat wzwyż.

Konkurs został podzielony na trzy kategorie: utwór poetycki, opowiadanie, zdjęcie / obraz / rysunek.

Prace można składać osobiście (w godz. 9-17) lub nadsyłać na adres: Agencja Promocyjno-Reklamowa NOL Tychy, al. Piłsudskiego 1, 43-100 Tychy.

W kopercie z dopiskiem ‘Konkurs Literacki „Bezpieczeństwo – Twoją domeną na drodze”’, należy umieścić:

 • prace opatrzone godłem,
 • drugą kopertę, oznaczoną na zewnątrz godłem autora, która powinna zawierać informacje z następującymi danymi osobowymi autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, krótka notka.

Na prace organizatorzy czekają do 30 września br, natomiast rozstrzygnięcie jest przewidywane na 17 października br.

Po szczegóły zapraszam do Regulaminu konkursu, który można pobrać stąd.

Patronat medialny objęli: Radio Judo (www.radio-judo.eu).

 Plakat promujący konkurs

Jury przyznało jedną nagrodę:

 1. W kategorii: utwór poetycki
 • Wyróżnienie – Hyumdai – Red (Tadeusz Buraczewski).

Wyróżniony utwór „Polak na zakręcie…”.

I. (zakończony) Konkurs literacki pt. „Rodzina” organizowany przez Tyską Stronę Poezji razem z Miejską Biblioteką Publiczną nr 1 w Bieruniu.

Dnia 29 lutego (2012 r.) jury konkursu literackiego pt. „Rodzina” przyznała 3 nagrody rzeczowe: jedno pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia. Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas trzeciej edycji Amatorskiej Twórczości Empirycznej, 25 marca w Awangardzie, na którą serdecznie zapraszamy.

Jury przyznało nagrody:

 1. W kategorii: utwór poetycki
  • I miejsce – Podpłomyk (Arkadiusz Stosur),
  • Wyróżnienie – Bojka (Julitta Nieznalska).
 2. Natomiast w kategorii opowiadania, ze względu na małą liczbę nadesłanych prac przyznano:
  • Wyróżnienie – Agat (Agata Dromert).

–> Tutaj <– można przeczytać prace laureatów.