Piknik Rodzinny na Dzikiej Plaży! Nauczmy się pomagać!

13 lipca 2013 roku, na Dzikiej Plaży nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się Piknik Rodzinny, który będzie miał na celu zebranie chętnych do zarejestrowania się w banku szpiku, oraz zebranie krwi od dawców.

Impreza została zainspirowana chorobą Marty Ledwoch z Wojkowic, która tak pisze o sobie na swojej stronie internetowej:

„Witam mam na imię Marta, Mam 22 lata, jestem samotną mamą 4 letniego syna Kubusia. Zachorowałam na bardzo rzadki a nawet jedyny taki przypadek nowotworu kości.

Histiocytoza komórek Langerhansa to rzadki nowotwór należący wg klasyfikacji WHO z 2008 r. do grupy nowotworów komórek histiocytarnych i dendrytycznych. Jest ona definiowana jako nowotworowy rozrost komórek Langerhansa wykazujących ekspresję białek CD1a i S-100 oraz obecność ziarnistości Birbecka w badaniu ultrastrukturalnym. Klinicznie jest schorzeniem heterogennym obejmującym szerokie spektrum pacjentów, poczynając od chorych z pojedynczym ogniskiem osteolitycznym i korzystnym rokowaniem aż do chorych ze źle rokującym rozsiewem ogólnoustrojowym przypominającym białaczkę. Jego zaawansowane stadia prowadzą do przedwczesnej śmierci”.

Więcej o Marcie na jej stronie: http://www.martaledwoch.pl

Podczas imprezy zostaną zlicytowane przedmioty oddane przez darczyńców. Na rzeczy do licytacji organizatorzy nadal czekają w lokalu na Dzikiej Plaży. Dochód przekazany zostanie na leczenie Marty i jej dojazdy do lekarzy.

Od godziny 12 do 16 w ambulansie Centrum Krwiodawstwa będzie można oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

W czasie pikniku zagrają: Raisa Misztela, Garderoba Kru, Duet Explozja, Operacja Silesia. Artyści, którzy występują zrobią to całkowicie za darmo.

W serwisie Facebook pod adresem https://www.facebook.com/events/533656390016697/ można znaleźć przygotowane z tej okazji wydarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


sześć × siedem =